ICT - USŁUGI TELEKOMUNIKACYJNE
BUDYNKI WIELKOPOWIERZCHNIOWE:
Świadczymy usługi telekomunikacyjne w wielkopowierzchniowych centrach handlowyc, biurowcach i centrach logistycznych.
Usługi Telekomunikacyjne:
W celu świadczenia usług telekomunikacyjnych w obiekcie wielkopowierzchniowym, proponujemy na własny koszt wykonanie infrastruktury teledacyjnej tj.
- węzeła telekomunikacyjnego, wraz z przyłączem,
- dostawę, montaż i konfigurację niezbędnych urządzeń teledacyjnych (telefonicznych PBX – VoIP – vPBX, internetowych, DATA – WiFI – WLAN) umożliwiających świadczenie usług telekomunikacyjnych
W przypadku zainteresowania najemcy w obiekcie usługami innego operatora, EMTEL wydzierżawi infrastrukturę kablową na podstawie odrębnej umowy zawieranej pomiędzy operatorami telekomunikacyjnymi w ramach współpracy – usługi (WLR).
Na podstawie doświadczeń w zakresie dostaw usług, przygotujemy aktywną infrastrukturę teledacyjną tak aby stworzyć możliwości podłączenia w obiekcie następujących kanałów transmisji danych i głosu:
- Linie analogowe (ab)
- Linie cyfrowe ISDN BRA (2B+D)
- Linie cyfrowe ISDN PRA (30B+D)
- Linie IP- SET EXT (INTEGRALNET – VoIP – vPBX)
- Symetryczny dostęp do Internetu SDSL
- Asymetryczny dostęp do Internetu ADSL
- WiFI – WLAN w obiekcie
Oszczędności:
finansowe w ramach generowanego ruchu i opłat abonamentowych, pozwolą na obniżenie kosztów telekomunikacyjnych bez ponoszenia nakładów inwestycyjnych w infrastrukturę. Dodatkowo EMTEL zajmie się całością spraw związanych z telekomunikacją w obiekcie na którym będzie świadczył usługi.
Serwis / Obsługa Merytoryczna:
Służymy swoją pomocą i doświadczeniem we wszystkich sprawach związanych z telekomunikacją oraz oferujemy nasze doradztwo w projektach telekomunikacyjnych przy kolejnych inwestycjach.
USŁUGI MULTIOPERATORSKIE:
Jesteśmy multioperatorem współpracującym z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce. Świadczymy usługi w oparciu o infrastrukturę, sieć i łącza dostępowe wiodących dostawców takich jak: Emitel, Orange/TP S.A., Netia, Exatel i innych.
Pozwala to na dostarczenie do naszych klientów dowolnego, lub kilku niezależnych operatorów do jednej lokalizacji oraz zintegrowanie tych zasobów w ramach spójnej administracji.
W rezultacie, nasz odbiorca otrzymuje tylko jedną fakturę końcową, a my przejmujemy odpowiedzialność za utrzymanie w sprawności technicznej infrastruktury teledacyjnej.
Korzyści współpracy z multioperatorem:
- Obniżenie kosztów połączeń telefonicznych i transmisji danych.
- Integracja rachunków telefocznicznych.
- Jeden punkt kontaktowy – B.O.K.
- Tworzenie formatu billingów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
- Zwiększony poziom usługi serwisowej – SLA.
- Możliwość wyposażenia w nowoczesny sprzęt teledacyjny
VoIP (Voice over Internet Protocol)
Dzięki zastosowaniu telefonii VoIP, można w znaczny sposób obniżyć koszty połączeń telefonicznych, ponieważ pomijany jest tu główny czynnik cenotwórczy, czyli odległość. Koszty te mogą być w praktyce obniżone do zera, jeśli użytkownikami telefonii VoIP są użytkownicy jednej sieci korporacyjnej, lub użytkownicy korzystający z rozwiązań tego samego operatora – w takim przypadku nie ma konieczności tworzenia punktów styku pomiędzy sieciami i nie występuje konieczność rozliczania kosztów połączeń pomiędzy operatorami (brak umów interkonektowych).
Zalety:
- Wykorzystanie istniejącej infrastruktury.
- Umiarkowane wymagania w stosunku do łącza internetowego.
- Bezpłatne połączenia VoIP to VoIP.
- Możliwość pracy bez pośrednictwa operatora.
- Funkcjonalność.
- Łatwa implementacja.
- Mobilność.
IVR (Interactive Voice Response):
IVR to nazwa systemu w telekomunikacji, umożliwiającego interaktywną obsługę osoby dzwoniącej. Osoba dzwoniąca po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów za pomocą aparatu z wybieraniem tonowym DTMF lub za pomocą głosu (funkcja rozpoznawanie mowy) wybiera poszczególne pozycje z menu.
IVR umożliwia automatyczne wybranie:
- rodzaju żądanej informacji, czy usługi
- wybór języka obsługi
- weryfikację tożsamości użytkownika za pomocą podania jego numeru, PIN-u, hasła lub rozpoznawania głosu
- dostęp do wybranych informacji z bazy danych
WiFi (Wireless Fidelity):
Wi-Fi określa potocznie zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie.
Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance.